Kućna negovanje lica vs profesionalni tretmani - Šta je bolje?
Sve što treba da znate o negovanju kože lica kod kuće i profesionalnim tretmanima. Saveti za čišćenje, piling, maske i borbu protiv mitesera.
Kućna negovanje lica vs profesionalni tretmani - Šta je bolje?
Mnoge žene i devojke imaju iskustva sa biološkim tretmanima čišćenja i ceđenja kod kozmetičara. Neke od njih imaju loša iskustva, pa čak i ožiljke i rupe na koži, posebno ako su bile kod nestručnjaka. Ovo postavlja pitanje - da li je bolje negovati se kod kuće redovno ili ipak povremeno posećivati stručnog kozmetičara?
Prednosti kućne nege lica
Mnogi stručnjaci smatraju da je mnogo bolje negovati se sama kod kuće kvalitetnom kozmetikom nego redovno posećivati nekog "nazovi stručnjaka". Redovna kućna nega može dati odlične rezultate ako se pravilno sprovodi. Ključ je u izboru proizvoda koji odgovaraju vašem tipu kože i pravilnoj učestalosti primene.
Koliko često raditi piling i maske?
Prema iskustvima korisnika i stručnjaka, piling treba raditi jednom u 7-15 dana, dok se maske mogu stavljati 1-2 puta nedeljno. Važno je napomenuti da preterivanje može škoditi - neki korisnici su priznali da su stavljali maske čak 6 puta nedeljno, što je definitivno previše.
Za masnu kožu preporučuje se maska za dubinsko čišćenje koja čisti kožu iznutra, dok je za suvu kožu idealna hidratantna maska koja vraća vlagu. Piling sa finim granulama (kao što je onaj sa uljem jojobe) ostavlja kožu mekom kao svila.
Problem sa ceđenjem mitesera
Mnoge žene imaju loša iskustva sa ceđenjem mitesera kod kozmetičara. Česte posledice su crvenilo, oteklina i iritirana koža koja se teško smiruje. U nekim slučajevima dolazi do stvaranja ožiljaka i rupa.
Postoje alternativne metode za uklanjanje mitesera bez ceđenja. Jedna od prirodnih metoda uključuje parnu kupku za lice, nakon čega se koža čisti isečanim peršunom. Ova metoda postupno uklanja nečistoće bez oštećivanja kože.
Prirodni tretmani kod kuće
Za one koji žele da izbegnu profesionalne tretmane, postoje efikasne kućne metode:
- Maska od meda i krastavaca - odlična za hidrataciju
- Blagi piling sa voćnim kiselinama (npr. pomorandža) - uklanja mrtve ćelije i pročišćava pore
- Vate umočene u prirodne sastojke za čišćenje kože
Važno je izbegavati preteranu upotrebu maramica za skidanje sminke jer sadrže hemikalije koje mogu iritirati kožu.
Kada ipak posetiti kozmetičara?
Iako redovna kućna nega može održavati kožu u dobrom stanju, povremeni profesionalni tretmani (1-2 puta godišnje) mogu biti korisni za detaljnije čišćenje lica, vrata i dekoltea. Ključno je pronaći pravog stručnjaka sa kvalitetnom kozmetikom.
Mnoge žene koje redovno neguju svoju kožu kvalitetnim proizvodima primećuju da im miteseri nestaju sami od sebe, bez potrebe za profesionalnim čišćenjem. U nekim slučajevima, korisnici su uspeli da izbegnu posete kozmetičaru po 3 godine i više.
Zaključak
Uravnotežen pristup je najbolje rešenje - redovna kućna nega kvalitetnim proizvodima uz povremeni profesionalni tretman kod stručnog kozmetičara. Ključ je u razumevanju potreba svoje kože i izbegavanju preterivanja u bilo kom pravcu.